Pacient v podezření je kardiak. Podle ředitelky nemocnice Vladimíry Danihelkové se jeho stav výrazně zhoršil. „Nemohl dýchat, tak jsme jej zaintubovali, dále má vysoké teploty. Protože vypadá velmi podezřele, odeslali jsme vzorky do laboratoře. Výsledky bychom měli mít v pátek odpoledne,“ přiblížila ředitelka s tím, že pacient leží odděleně od ostatních na jednotce intezivní péče.

Od úterý je v nemocnici uzavřeno pro návštěvy plicní oddělení. Tam se léčí s prasečí chřipkou pětapadesátiletý muž. „Tento pacient má samozřejmě komplikace, ale ty jsou řešitelné. Jeho stav se klinicky nezhoršil, je stabilizován," řekla Danihelková.

Celou nemocnici vedení uzavřít neplánuje. Lidé totiž nejsou v ohrožení. Pro pacienty a jejich příbuzné navíc bývá zákaz návštěv velmi frustrující. Pokud by vedení muselo v budoucnu přece jen brány špitálu zavřít, snažilo by se, aby to bylo na co nejkratší dobu.

Podle Danihelkové chodí v terénu lidí pozitivních na prasečí chřipku více. Prožijí ji ale běžným způsobem.

Dva dny v týdnu funguje v Nemocnici Blansko vakcinační centrum. Přesto ze strany zaměstnanců není zájem. „Včera se nechalo očkovat třicet lidí, z toho jen dva byli zaměstnanci nemocnice. Zbylí očkovaní jsou hemodializovaní pacienti,“ dodala Danihelková.