Radní totiž letos chtějí zahájit stavbu trasy B. Cyklostezka se tak rozšíří o úsek mezi splavem a baseballovým hřištěm.

„K prvnímu lednu příštího roku bude tento úsek hotový,“ slíbil blanenský místostarosta Jindřich Král. Podle něj se na cestu se zámeckou dlažbou napojí cyklostezka s odpovídajícím povrchem. „Povrch vstupu na cyklostezku jsme podcenili. Zámecká dlažba je problémem pro in–linisty, přitom hodně lidí začíná tomuto sportu holdovat,“ přiznal Král s tím, že další úseky trasy budou vhodné i pro jízdu na bruslích.

Část cyklostezky, která bude končit u baseballového hřiště, si vyžádá přes jeden milion korun. Podle Krále přes devadesát procent této částky zaplatí dotace z regionálního operačního programu. Náklady na celou cyklotrasu činí asi deset milionů korun.

V příštím roce by chtěli radní postavit další části. „Jsme připraveni navázat dalšími etapami, které povedou kolem sportovního ostrova až k autobusovému nádraží,“ sdělil místostarosta Král a připomněl, že cyklotrasa povede až k Hradeckému tunelu a dále přes Adamov.

„Problém vzniká právě u Hradeckého tunelu ve směru na Blansko. Je tam příliš úzký prostor,“ míní Král. Cyklisté v těchto místech budou navíc potřebovat přejet z jednoho břehu řeky na druhý.

Stavba cyklostezky závisí na úpravách koryta řeky Svitavy, které chystá Povodí Moravy.