Lidé v Blansku si mohou oddechnout. Policisté totiž dopadli muže, kteří minulý čtvrtek pravděpodobně postřelili pětapadesátiletou ženu u Salmova mlýna nedaleko Sportovního ostrova. Dva muži ve věku osmadvacet a třicet let jsou ve vazbě. „Bylo zahájeno trestní stíhání dvou mužů, kteří jsou obviněni z trestných činů pokusu vraždy a nedovoleného ozbrojování,“ potvrdila krajská policejní mluvčí Jana Šípková.

Incident, který patří na Blanensku mezi výjimečné, se odehrál u maringotky, ve které dlouhodobě bydlí lidé. „Podezřelí muži stříleli směrem k této buňce, kde bylo pravděpodobné, že někdo je. Žena byla postřelena přímo v buňce,“ doplnila Šípková. Oběť střelby byla zraněna jen lehce. „Žena byla postřelena v oblasti zad a jednalo se o povrchové střelné poranění. Byla ošetřena na chirurgii v blanenské nemocnici,“ sdělila po události tisková mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová. Motiv střílení není podle policejní mluvčí Jany Šípkové zatím jasný. Pohnutky střelců by měly objasnit další výslechy a vyšetřování. Muži střelbu nepopřeli. Střílelo se z krátké střelné zbraně, držené nelegálně. Proto jsou střelci obviněni i z nedovoleného ozbrojování.

Místostarosta Blanska Jindřich Král netajil z informace o dopadení pravděpodobných pachatelů radost. „Je to rozhodně dobrá zpráva. Jsem rád, že se policii podařilo tak rychle k takovému výsledku dobrat,“ reagoval. Případ považuje za naprosto ojedinělý. „Zakládám si na tom, že Blansko je poměrně bezpečné město, ve kterém nemáme problém s násilím tohoto typu. Věřím, že už se nic podobného nebude opakovat,“ dodal Král. Hned po události se vedení města se strážníky dohodlo na zvýšeném dohledu nad lokalitou u Salmova mlýna. I když jsou pravděpodobní pachatelé už ve vazbě, zůstávají blanenští strážníci ostražití.

„Je to jakási nová zkušenost. Zbraně mezi lidmi bohužel jsou, takže zvýšená opatrnost je určitě namístě. V lokalitách, kde se dají předpokládat nějaké problémy, bude městská policie nadále zajišťovat zvýšený dohled. Patří mezi ně nejen tato oblast, ale třeba i okolí heren,“ uvedl ředitel blanenských strážníků Martin Janíček.