„O stavbě chodníku jsme uvažovali už v loňském roce. Nejdřív ji komplikovalo to, že pozemky patřily Jihomoravskému kraji, proto muselo nejprve dojít k jejich výměně. Pozemky jsme s krajem vyměnili už v průběhu října. Pak zase na chodník nezbyly peníze v rozpočtu. Nyní to konečně vypadá, že by tam už během prvního pololetí tohoto roku mohl stát,“ uvedla blanenská starostka Jaroslava Králová.

Částku z rozpočtu, kterou hodlá vedení města na nový chodník uvolnit, by měli schválit blanenští zastupitelé už začátkem března. „Přestože ani letos rozpočet města nevypadá dobře, na chodník jsme přece jenom peníze našli. Celý by měl přijít na sto dvacet tisíc korun. Sice to není zase tak velká suma, ale vloni na ni opravdu nezbylo, “ přiblížila starostka.

Lidé z Blanska, kteří se momentálně vydávají ze sídliště Zborovce do Kauflandu, musí jít nevydlážděnou a často zabahněnou nebo zledovatělou cestou. Právě tu by měl nový chodník nahradit. „Chodník je navržen v trase stávající vyšlapané stezky v prostoru mezi potokem Sloupečníkem a Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm na Bezručově ulici. Jeho vystavění ulehčí cestu do obchodu především maminkách s dětskými kočárky nebo starším lidem a lidem se zdravotními potížemi,“ vysvětlila Králová.