Uzavírka se týká náměstí Svobody, části ulice Seifertova před budovu ZUŠ Blansko a části Rožmitálovy ulice od náměstí Svobody po náměstí Republiky.

„Objízdná trasa z ulice Seifertova povede přes Dolní Palavu, Úvoz a ulici Dvorská. Ulice Dolní Palava bude ve směru od centra až po křižovatku s ulicí Úvoz jednosměrná,“ informovali na webu města Blanenští.

Vedení blanenské radnice od plánů vybudovat v centru města kavárnu neupustilo. Stále chce oživit plochu po zbouraném hotelu Dukla. Město nedávno vypsalo výběrové řízení na projektanta a zhotovitele. Později pak vybere provozovatele. To je novinka, protože
Kontroverzní plán kavárny na místě Dukly: přípravy dál pokračují, i přes nezájem

Autobusová zastávka na náměstí Svobody bude přesunuta k restauraci U Štěpánků. Zastávky na náměstí Republiky a v ulici Seifertova se přemístí na obousměrnou zastávku pod blanenským kinem.

Od šesti hodin ráno do šesti hodin večer bude uzavřená také část ulice Poříčí kvůli sportovní akci Blanenská desítka. Uzavírka bude od křižovatky s ulicí Mlýnská až po odbočku na Ráječko. „Objízdná trasa po po ulici Bezručova přes Horní Lhotu. Do Dolní Lhoty se řidiči dostanou přes Horní Lhotu a Spešov,“ upřesnili blanenští úředníci.