„O konečné podobě volného prostranství po hotelu Dukla s architektem stále jednáme. Na stole jsou dvě varianty. Nic velkého tam budovat nechceme. Po zbourání Dukly v těchto místech počítáme s odpočinkovou zónou v parkové úpravě. Pro všechny věkové generace. Pěkně by se tam vyjímaly třeba prvky z blanenské litiny. Samozřejmě bude záležet na tom, kolik by to stálo," řekl starosta Blanska Ivo Polák.

Podle Poláka úředníci v současnosti finišují s přípravou podkladů pro výběrové řízení na firmu, která zchátralý hotel Dukla zbourá. „Výběrové řízení město vypíše na přelomu ledna a února. Vše zatím běží podle schváleného harmonogramu prací potřebných k demolici Dukly," řekl Polák.

Provoz hotelu Dukla končí k jednatřicátému březnu. Budovu dělníci postupně do srpna zbourají. S úpravou volného prostranství počítají Blanenští na podzim. Hotovo má být do konce října. Na demolici hotelu a úpravu prostranství vedení města vyčlenilo v rozpočtu deset milionů korun. Volnou plochu v centru pak nabídne investorům.

Betonový kolos dostavěli Blanenští v roce 1981 a sloužil jako luxusní ubytování v centru města. Po revoluci i kvůli nevyjasněným majetkovým vztahům postupně zchátral. Nakonec ho před třemi lety koupilo v dražbě město. Za třicet a půl milionu korun. Kvůli obavám, aby v Dukle nevznikla ubytovna pro nepřizpůsobivé li­di.