S ručním radarem měří strážníci rychlost na vytipovaných místech, která schválila státní policie. Podle Sotoláře se jedná o místní části dvacetitisícového města. Těchov, Obůrku, Češkovice, Lažánky, Olešnou nebo Dolní Lhotu. Měření rychlosti si tam na řadě míst vyžádali místní. V budoucnu se v některých lokalitách uvažuje o zavedení úsekového měření. „Není tam taková hustota provozu a někteří řidiči tam překračují povolenou rychlost. V centru Blanska je jediný průtah a tam se moc rychle jezdit nedá. Je zúžený ostrůvky a rozbitý kruhovými objezdy,“ sdělil strážník.

Bosá stezka i místo, kde všichni bez rozdílu věku potrénují rovnováhu, vznikají v Blansku. Projekty navrhli sami obyvatelé  v loňském participativním rozpočtu.
Novinky v Blansku. Vzniká bosá stezka i místo pro balancování na popruhu

Rychlost měří blanenští městští policisté v různou denní dobu na různých místech několikrát do měsíce. Měření neprovádí v místech bez domovní zástavby, v blízkosti začátku nebo konce obce. „Vozidlo, které překročí povolenou rychlost, hlídka ihned zastaví a přestupek se řeší přímo na místě,“ doplnil Sotolář.

Pokud motorista překročí povolenou rychlost v obci do dvaceti kilometrů, pak zaplatí pokutu do tisíce korun. Kdo jede rychleji v rozmezí od dvaceti do čtyřiceti kilometrů přes povolenou hranici, zaplatí do dvou a půl tisíce korun. Překročení rychlosti o více jak čtyřicet kilometrů za hodinu se už na místě neřeší. „Oznamuje se správnímu orgánu, neboť přestupci se podle zákona ukládá i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel). Na zmíněné přestupky pamatuje i bodový systém, který oceňuje toto protiprávní jednání 2, 3 nebo 5 body podle uvedené míry překročení rychlosti,“ informovali na webu města blanenští strážníci.