Nejpozději koncem května jim ulehčí nové parkoviště. To je nyní hotové, čeká na kolaudaci. Nová parkovací plocha nabídne motoristům šedesát míst k stání. „Tato stavba je důležitá, protože parkování na Severu a hlavně u hřbitova bylo v minulosti komplikované,“ sdělil blanenský místostarosta Jindřich Král s tím, že se nejedná jen o vybetonovanou plochu. Parkoviště totiž stavaři osadili také zelení. Místo navíc ozdobí dvě plastiky.

U hřbitova stane Makovského Pieta, která se přemístí z blanenského zámku. V horní části parkoviště dělníci ještě umístí abstraktní figuru ze dřeva. „Vyhlásili jsme soutěž o architektonický návrh. Ze tří variant jsme vybrali právě tuto,“ podotkl Král s tím, že stavba parkoviště si vyžádala přibližně šest milionů korun. Víc jak čtyři miliony se podařilo radním získat z regionálního operačního programu. S žádostí o dotaci uspěli napodruhé.

Podle Krále je v těchto dnech parkoviště hotové. Zbývá kolaudace. „Parkoviště chceme otevřít do konce května a bude bezplatné,“ dodal Král.