Rozhraní ulic Smetanova a Sadová bude přehlednější, zrychlí se doprava přes centrum města. Z těchto důvodů se rozhodli blanenští radní pro třetí kruhový objezd. Stavba trvala přes letní prázdniny. Podle místostarosty Blanska Jindřicha Krále klapalo vše jako hodinky.

„Stavba pokračovala podle našich představ. Komplikace se většinou objevují, pokud pracovníci odkryjí zem a zjistí, že se tam nachází něco, co tam být nemělo,“ sdělil Král s tím, že odborníci už v minulosti pod stávajícím kruhovým objezdem spravovali kanalizaci a jiné záležitosti. Nic je tedy nepřekvapilo. „A s dodavatelskou firmou, která objezd stavěla, dlouhodobě spolupracujeme,“ podotkl Král.

Staveništi se také podle něj vyhýbali vandalové. „Samozřejmě, že poházené láhve po sobě návštěvníci nedaleké diskotéky nechali jako vždy, nikdo ale stavbu nedevastoval,“ upřesnil místostarosta.

V pondělí se režim v blanenských ulicích vrátí do původního stavu včetně autobusových zastávek. Stavba rondelu stála kolem desíti milionů korun. Městská pokladna zaplatila sedm a půl, zbytek hradila Správa a údržba Jihomoravského kraje.