Majitele garáží problémy s vodou trápily dlouhodobě. „Střechou zatékalo do jejich interiéru, zejména v místě odtokového žlabu a vpustí. Některým lidem se navíc dostala do sklepů přes anglické dvorky. Vlhly jim zdi," popsal místostarosta Blanska Jiří Crha.

Pracovníci najaté firmy musí rozebrat celou konstrukci střechy. „Udělají nové izolace a plochu k chození ze zámkové dlažby. Po celém obvodu odkopou zeminu a stěny opatří hydroizolací. Opraví také omítky u zábradlí a schodiště. Navíc starý stožár nahradí moderním světlem s nižší energetickou náročností," popsal práce Crha.

Oprava měla původně začít minulý rok. „Už tehdy si na situaci lidé stěžovali. Kvůli nedostatku peněz nám však nezbylo než práce přesunout až na letošní rok. Za všechno dohromady zaplatíme necelé dva miliony korun z městského rozpočtu, protože na podobné práce se žádný dotační titul nevztahuje," vysvětlil blanenský místostarosta.

Dělníci se pustili do práce v září. „Plánovaným termínem dokončení je dvacátý prosinec. Počítáme však s tím, že by to mohli stihnout o něco dřív," naznačil Crha.