Vytipované lokality ještě město nemá. „V tomto období je to trochu komplikované. Je proměnlivé počasí. V noci zima, přes den teplo a do toho ještě déšť se sněhem. Výtluky se tak mohou na řadě míst ještě objevit. Nechceme to uspěchat, abychom pak silnice nemuseli opravovat na dvakrát," uvedl vedoucí odboru komunální údržby blanenské radnice Petr Rizner.

Podle něj město počítá na opravy výtluků s částkou dva miliony korun bez daně. „Lokality, kde se budou silnice spravovat, upřesníme v březnu. Práce by měly začít v polovině příštího měsíce. Dělníci už částečně zapravili výtluky na silnici v ulici Erbenova," poznamenal blanenský úředník Rizner. Dodal, že za poslední dva tři roky nebyly silnice v Blansku po zimě tak poničené jako v předchozích letech. I díky teplému počasí.

Podle řady čtenářů Blanenského deníku Rovnost je ve špatném stavu například ulice Těchovská. „A také Dvorská," uvedl Mirek Vičar na Facebooku.

Ulici Těchovská Blanenští opraví letos celou. Podobně jako další cesty ve městě a jeho okrajových částech. V rozpočtu na to mají přes deset milionů korun. Na opravy čeká například ulice Havlíčková a silnice v Klepačově a Hořicích.