Ta má podle prezidenta klubu Jaroslava Krejčíře stát necelý jeden milion korun. „Sháníme peníze, kde se dá. Od města máme na rekonstrukci hlavní hrací plochy dostat šest set tisíc, zbytek je na nás. I tak je to pro klub obrovská finanční zátěž. Zkusíme ještě sehnat nějaké granty," řekl Krejčíř.

Áčko mužů blanenské Olympie hrálo v minulosti extraligu. Nyní nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži. „Do úpravy trávníku se na centrálním hřišti neinvestovalo ve větším deset let. Podle toho také vypadá. I na druhou ligu už jsme měli s povrchem hřiště problémy. Podloží není ideálně rovné. Když zaprší, zůstávají na ploše velké kaluže. Do budoucna se chceme do extraligy vrátit. Nový trávník potřebujeme také s ohledem na pořádání akcí evropského nebo světového formátu," dodal Krejčíř.

Baseballisté mohli nyní do úpravy trávníku investovat zhruba třetinovou částku, ale to podle Krejčíře nemělo smysl. „Za dva roky bychom pak byli tam, kde jsme teď. Hrací plochu je potřeba pořádně seseknout, podrýt, vyrovnat a nasít novou trávu. Je to velká investice, ale nový povrch nám vydrží neporovnatelně déle," vysvětlil prezident blanenského baseballového klubu.

Domácí zápasy odehrají blanenští baseballisté na jaře do začátku letních prázdnin na tréninkovém hřišti. Nejmladší kategorie budou hrát na improvizovaném hřišti v odlehlejší části stadionu.