Muzikograf loni v květnu otevřela dvojice kamarádů. Jedním z nich byl Ivo Lorenc. „Měli jsme pocit, že místo podobného typu nejen v našem městě chybí. Tak jsme se rozhodli jej založit sami. Brali jsme to spíše jako pokus, který může být cennou životní zkušeností. Rozhodně jsme nečekali, že všechno půjde až tak dobře," vzpomíná na své podnikatelské začátky Lorenc.

Brzy zjistili, že ve dvou nápor práce nezvládnou. „Nejprve jsme přibrali jednoho kolegu jako provozního a o něco později ještě jednoho, který má na starosti především administrativní pozadí chodu podniku. Teď nás totiž podle přibližných propočtů navštíví asi tři sta padesát hostů týdně," odhaduje Lorenc.

Důraz na atmosféru

Hlavní rozdíl mezi Muzikografem a ostatními kluby spočívá podle něj v atmosféře. „Rezignovali jsme na využití klasických hospodských židlí. Místo nich u nás lidi sedávají v křeslech a na sedačkách. Mají díky tomu pocit, jako by byli u přátel v obývacím pokoji. Nabízíme jim nejen vystoupení zavedených kapel, ale často sami společně se známými koncertujeme bez předem daného schématu. Podobné jamy jsou hodně oblíbené," uvědomuje si spolumajitel podniku.

Každý čtvrtek navíc hostí kvíz, ve kterém soutěží příchozí rozdělení do týmů. „Přes dataprojektor jim promítáme všeobecné otázky, takže je to velká zábava. Nedávno jsme navíc začali spolupracovat s blanenským divadlem Kolárka. Vždy první čtvrtek v měsíci po jejich představení následuje after party v Muzikografu," říká Lorenc.

Nadšení muzikanti chtějí své podnikání ještě rozšířit. „Vážně uvažujeme nad tím, že stejně zaměřený klub otevřeme také v Brně. A pak klidně i v dalších městech, záleží na tom, jak se nám bude do budoucna dařit," přibližuje další plány mladý muž z Blanska.