V tamním bazénu si lidé zaplavou až tento pátek. Pokud tedy bude příznivé počasí. „Nerozumím tomu, proč jinde se už plave a v Blansku ne. Připadne mi to tak trochu jako u nás v Petrohradu. V zimě nasněží a všichni jsou překvapení, technika na úklid sněhu nefunguje. To nemohl být bazén připravený s předstihem? Je to velká škoda, čtrnáct dní už se tam mohlo plavat. Teď se navíc má pokazit počasí,“ řekl Deníku Alexandr Pospelov z Blanska.

S rodinou raději v uplynulých dnech vyrazil na koupaliště do Boskovic a také na blanenskou přehradu Palava. Podle jednatele městské společnosti Služby Blansko Zdeňka Grünwalda museli Blanenští před startem sezony vyměnit část filtrační technologie vody. Zhruba za sedm set tisíc korun bez daně. Jeden z filtrů vyměnili loni, další už byly na hraně. „Kvůli epidemii koronaviru však byla pozastavená výroba a také se prodloužily dodací lhůty. Byl to souběh několika věcí. Svou roli v tom sehrálo také pozvolné rozvolňování vládních nařízení a nejistota, za jakých podmínek můžeme otevřít. Návštěvníkům blanenského akvaparku se omlouváme a doufáme, že sezonu zahájíme už tento pátek. Záležet bude ale na počasí,“ poznamenal Grünwald.

Vlakové nádraží Brno Židenice.
Vyzvednutí objednávky cestou na vlak? Boxy budou v kraji na 22 nádražích

Dodal, že vstupné do blanenského akvaparku zůstává stejně jako loni. Nyní je už napuštěný a v úterý se odebírají kontrolní vzorky vody.

V novém bazénu se letošní léto osvěží návštěvníci městyse Křtiny. S opravou zázemí, parkovištěm a chatkami v kempu je to pro městys investice kolem třiceti milionů korun. Nyní funguje ve zkušebním provozu. Slavnostní otevření se má uskutečnit prvního července. „Tento týden náš čeká kolaudace. V kempu už se začalo stavět také prvních pět chatek a základová deska pro sociálky. Pracuje se také na přípojkách elektřiny,“ řekl starosta Křtin František Novotný.