Ještě necelý týden mají poslanci na to, aby definitivně rozhodli, kolika penězi ze státního rozpočtu podpoří některé investice v regionech. Lidé na Blanensku tak mají šanci získat na místní investice přes šestnáct milionů korun.


„V minulosti se takto ze státní pokladny rozdělovalo dvakrát až třikrát tolik, letos se tlačilo na omezení prostředků. Státní rozpočet se snaží šetřit, a to všude, tedy i na investičním rozvoji obcí,“ vysvětlil boskovický poslanec za Občanskou demokratickou stranu František Sivera. Podle něj tak poslanci dávají peníze jen na takové akce, které pomohou vyřešit zásadní problémy obcí, ale přitom na ně chybí peníze. „Co se týká množství peněz, myslím si, že na Blanensko poputuje srovnatelné množství s jinými regiony. Lépe jsou na tom jen tam, kde mají více koaličních poslanců,“ podotkl Sivera.


Pomoc tak poputuje zřejmě třeba do Kunštátu, kde potřebují opravit kulturní dům a postavit cyklostezku vedoucí z Újezdu do Kunštátu. „V zimě nebo i na večer chodí děti i dospělí po státní silnici první třídy. Je to velmi nebezpečné, byla tam už řada nehod. Právě to by měla stezka změnit,“ uvedl starosta Kunštátu Pavel Göpfert.

Kunštát, přestavba kulturního domu 4,8 milionu


Letovice, oprava havarijního stavu radnice 4 miliony


Asociace sportovních klubů Blansko, rekonstrukce atletického oválu 4 miliony


Boskovice, výměna oken základní školy 2 miliony


Cyklostezka z Kunštátu do Újezdu u Kunštátu 1,740 milionu