Policisté mají pro obyvatele Blanenských měst a vesnic dvě zprávy. Špatnou a dobrou. Špatná je ta, že od minulého roku letos v obcích přibylo dopravních nehod. Zlepšit lidem náladu však může to, že jde převážně lehké nehody. Podle statistiky, již zveřejnili blanenští policisté, bourají řidiči nejčastěji ve velkých městech a také v těch na státní silnici z Brna do Svitav.


Zatímco loni dopravních nehod díky respektu automobilistů k novému silničnímu zákonu ubylo, letos jejich počet opět roste. „V porovnání s minulým rokem jsme zaznamenali mírný nárůst nehodovosti,“ uvedl mluvčí okresního ředitelství státní policie Miroslav Kovařík.


V nehodovosti vede Blansko. Podle policistů v něm zatím došlo k takřka sto dvaceti nehodám a do konce roku jejich počet pravděpodobně překročí loňské dvě stovky. „Nejrizikovější je v tomto ohledu Svitavská ulice,“ upozornil mluvčí Kovařík na hlavní blanenskou dopravní tepnu. Zároveň však dodal, že jde především o drobné nehody bez zranění i velkých hmotných škod. „Řidiči do sebe většinou jen tak ťuknou protože nedodržují bezpečnou vzdálenost,“ podotkl Kovařík.