V Blansku zachytil rozestavěný silniční most přes řeku Svitavu a železnici s napojením na hlavní průtah dvacetitisícového města. Mnozí místní projekt označují jako stavbu století. Pak zamířil nad Černou Horu s krásným panorama tamního zámku a Oborského rybníka.

Paraglidista Petr Buchta prosvištěl nad Blanenskem s novým padákem. Poznáte kde létal? (Šošůvka)
Poznáte, kde létal? Paraglidista prosvištěl nad jihem Moravy s novým padákem

Po dalších minutách ve vzduchu už přelétal zámek v nedalekých Lysicích, kde je v plném proudu rekonstrukce zámecké zahrady a tamního zahradnictví za bezmála 180 milionů korun. Ta má jedinečné a turisticky atraktivní lokalitě vrátit podobu z konce 19. století. Začala loni na podzim. „První turisté se do ní podívají až v roce 2024,“ informovala již dříve lysický kastelánka Martina Rudolfová.

Nový hrad, blanenský zámek, Adamov v mlžném oparu. Vše vyfotografováno z ptačí perspektivy. Na parkovišti u adamovského kostela svaté Barbory v úterý odpoledne otevřeli výstavu fotografií pod širým nebem.
Adamovská letka: farář a soustružník přibližují Blanensko z ptačí perspektivy

Zámek v Lysicích je od roku 2002 národní kulturní památkou. Ročně ho navštíví přes 30 tisíc turistů. Další unikátní záběry, které poskytl Deníku Rovnost, vyfotografoval paraglidista v Letovicích. Tam přeletěl nad zámkem a obloukem to pak vzal přes přehradu na říčce Křetínce.

Adamovský farář Pavel Lazárek se léta věnuje létání na motorovém paraglidovém křídle. To později vyměnil za motorové rogalo. Foto: se souhlasem Pavla Lazárka
Co vidí létající farář z Adamova? Podívejte se na jeho unikátní fotky

Společně s dalším nadšencem motorového paraglidingu, adamovským farářem Pavlem Lazárkem, uspořádal Buchta nedávno výstavu fotografií pod širým nebem. V Adamově byla volně přístupná na prostranství vedle kostela svaté Barbory. „Fotografie u kostela visely čtyři týdny. Další výstava bude zřejmě letos na podzim,“ dodal Buchta.