V krajském kole, které zástupci kraje vyhlásili v úterý. Na předních příčkách skončilo město Blansko, Boskovice a Sbor dobrovolných hasičů Suchý. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola. Jeho vyhlášení je na programu třináctého dubna v Hradci Králové.

V kategorii internetových stránek měst soutěžilo devět webů. Na třetím místě skončily Boskovice. Boskovičtí ovládli společně s Blanskem také kategorii elektronická služba. „Vyhráli jsme s rozklikávacím rozpočtem. Na stránkách si lidé najdou, za co přesně město dostává peníze a za co je utrácí. Aktualizujeme to po měsíčních uzávěrkách. Data si systém natahuje přímo z našeho účetnictví," řekl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma. Na web Boskovic zamíří denně asi patnáct set až osmnáct set lidí.

Blansko u poroty zabodovalo se službou on-line objednávání na úřad. Díky ní si lidé mohou zamluvit přesnou dobu, kdy úřad navštíví. Například při vyřizování občanských průkazů nebo změnách v registrech vozidel. „Mají to pak bez čekání a front," uvedl správce webu města Blanska Stanislav Mrázek.

Podle něj navštíví stránky asi osmnáct set lidí denně. Blansko obsadilo ještě třetí místo se službou otázky a odpovědi. V této sekci se lidé ptají blanenských úředníků, kteří jim na webu odpovídají. „Samozřejmě ne hned, ale myslím, si že to funguje dobře. Dřív jsme měli otevřené diskuzní fórum a to jsme museli zrušit. Hlavně kvůli vulgárním a nekonstruktivním příspěvkům," dodal Mrázek. O podobné zatraktivnění svého webu uvažují i Boskovičtí.

Jihomoravský kraj letos vyhlásil zvláštní krajskou kategorii web sboru dobrovolných hasičů, do které se mohly přihlásit jednotlivé sbory dobrovolných hasičů v obcích. V této kategorii zvítězil sbor dobrovolných hasičů z obce Suchý. „Díky této soutěži se stránky měst a obcí v kraji velmi zlepšily a nabízí velmi přehledné informace," konstatoval předseda krajské poroty Jan Forbelský.