Tác plný chlebíčků, smažený řízek, bramborový salát a vůně čerstvě upečeného vánočního cukroví. Zatímco v minulém roce radnice i soukromé firmy na Blanensku rušili vánoční večírky pro své zaměstnanec, letos už tak šetřit nemusí. Vánoce společně oslaví například úředníci blanenské i boskovické radnice.

„V minulém roce jsme vánoční večírek, který jsme pravidelně pořádali pro všechny zaměstnance Městského úřadu, museli kvůli finanční krizi zrušit. Letos bychom se k této tradici chtěli vrátit. Vánoční večírek s hudbou a občerstvením bude v prostorách města, v blanenském Dělnickém domě,“ informoval tajemník města Blanska Josef Kupčík.

Kromě společné oslavy svátků vánočních má večírek blanenského úřadu ještě jiný smysl. Zaměstnancům se na něm poprvé představí nové vedení města. „Večírek jsme se rozhodli uspořádat také proto, aby se lidé, kteří pro město pracují, setkali s jeho novým vedením. Nebude to ale nic nákladného, přesnou částku zatím nevíme,“ dodal Kupčík.

Také pro boskovické úředníky chystají letos na tamní radnici vánoční večírek. Pojmou jej ale netradičně. Místo rautu pozvou zaměstnance do Westernového městečka. „Vánoční večírek jsme naplánovali formou programu ve Westernovém městečku. Pozveme na něj nejen zaměstnance radnice, ale i ostatní pracovníky pro město. Vyjde nás zhruba na osmnáct tisíc jako jindy, částka se ale podělí mezi daleko větší počet lidí,“ přiblížil tajemník Boskovice Pavel Vlach.

Ani zaměstnanci soukromých firem na Blanensku nepřijdou o letošních Vánocích zkrátka. K pořádání vánočního večírku se hodlá po dvou letech vrátit například sebranická firma ALPS. „Poslední dva roky jsme museli vánoční večírky v rámci úsporných opatřeních zrušit. Letos jsme už na tam lépe, k této tradici se tak znovu můžeme vrátit. Navíc chceme zaměstnance podělit i nějakými drobnými dárky,“ přiblížil ředitel společnosti ALPS Tomáš Leder.

Tradiční vánoční oběd chystá místo večírku pro své zaměstnance společnost Tyco v Ráječku. „Neplánujeme žádný organizovaný vánoční večírek, ale pozveme zaměstnance na vánoční oběd. K tomu dostanou i nějaký vánoční dárek, co to bude, ale neprozradím, abych jim nezkazil překvapení,“ řekl Jiří Brodecký z firmy Tyco.

Na vánočním večírku si oproti jiným firmám nepřipijí zaměstnanci Minervy v Boskovicích. Tam však večírek nepořádali nikdy. „Nic takového jako vánoční večírek pro zaměstnance nechystáme. Ani jsme jej nikdy nepořádali. Máme tolik zaměstnanců, že by to bylo příliš finančně náročné,“ uvedl František Přichystal z personálního oddělení boskovické Minervy. Na malý vánoční dárek se však pracovníci Minervy těšit můžou. „Nějakou drobnost pozornost dáváme zaměstnancům o Vánocích pravidelně. A chystáme ji i letos,“ prozradil Přichystal.