1. FESTIVAL 3+1

Kdy? Pátek, sobota

Kde? Letovice

Už patnáctý ročník Festivalu 3+1 připravují na pátek a sobotu Letovičtí. Na akci se už tradičně setkají zástupci neziskového sektoru, podnikatelů a státní správy a samosprávy. Setkání doplní bohatý kulturní program. Festival odstartuje v pátek výstavou Klubu moravských fotografů. „Výstava začne v šest hodin večer v městském kulturním středisku. Vystavovat na ní bude asi pětadvacet umělců, přičemž nejstarším je dvaaosmdesátiletý Bohumil Kocina. Nejmladší autorce je deset let," přiblížil ředitel Městského kulturního střediska Letovice Jiří Palán. Výstava potrvá do sedmnáctého srpna.

V pátek od osmi hodin večer zahraje na tradičním jazzovém koncertě Roman Pokorný s kapelou v sále základní umělecké školy. Hlavní program festivalu začne v sobotu v deset hodin dopoledne v areálu letovického koupaliště. „Připravený bude doprovodný program pro děti, jako tvořivé dílničky, skákací hrad nebo malování na obličej. Představí se také Divadlo Koráb a Jů a Hele. Od dvou hodin začne hudební program, na kterém zahraje například Adam Mišík nebo trio Ota Balage, Michal Pavlíček a Kamil Střihavka," dodal Palán.

2. DIVADLO NA ZÁMKU

Kdy? Pátek 17.00

Kde? Zámek, Boskovice

Na další pohádku z cyklu Boskovický pohádkový hřebínek zvou Boskovičtí. Tentokrát se představení jmenuje Pletené pohádky, které zahraje Divadýlko Kuba. Pohádka začne v pátek od pěti hodin odpoledne na nádvoří boskovického zámku. Za nepříznivého počasí se program přesune do vestibulu zámku. Vstupné za osobu na pohádkové představení je osmdesát korun.

3. MOTOSRAZ VODĚRADY

Kdy? Sobota 10.30

Kde? Areál pod lesem, Voděrady

Soutěže, trialová show mistra republiky, plus pořádná porce řízné hudby. A také řev motorů a přehlídka nablýskaných silných strojů. To vše slibuje v pořadí už druhý motosraz ve Voděradech, na který můžou dorazit motorkáři bez rozdílu kubatur. Sraz se koná v sobotu od půl jedenácté v tamním Areálu pod lesem. Ve čtvrt na jednu vyjedou motorkáři na vzpomínkovou vyjížďku, tím zahájí celou akci. Návštěvníky srazu čeká bohatý program, který začne ve dvě hodiny odpoledne. V případě nepříznivého počasí budou v areálu připraveny zastřešené altány.

4. HODY V KRASOVÉ

Kdy? Pátek, sobota, neděle

Kde? Krasová

Kolotoče, párky, pivo a taneční zábava. Na devětašedesátý ročník tradičních hodů lákají Krasovští. Hodovou zábavu odstartuje v pátek v devět večer na místním výletišti taneční zábava se skupinou Medium. V sobotu hody zpestří volejbalový turnaj a večer další taneční zábava. Příznivci dechovky si v neděli odpoledne poslechnou vystoupení dechové hudby Mistříňanka. „Po vystoupení Mistříňanky přijde na řadu skupina místních žen a dívek, které si připravily vystoupení s názvem Indiánský příběh. Večer zahrají skupiny Debata, Limitovaná edice a celou hodovou zábavu uzavře koncert kapely Black snow," uvedl starosta Krasové Václav Vágner. Děti se mohou těšit na kolotoče, dospělí na bohaté občerstvení.

5. VILÉMOVSKÝ POSEIDON

Kdy? Sobota 14.00

Kde? Rybník na návsi, Vilémovice

Přejít po lávce přes rybník, nenamočit se a získat trofej Vilémovského Poseidona. Na to vše a ještě mnohem víc láká příznivce zábavy rybářský spolek Vilémovice. Úzkou a kluzkou lávku se pokusí odvážlivci překonat tuto sobotu. Akce začne na návsi u rybníka ve dvě hodiny odpoledne. „Nejde o soutěž v pravém slova smyslu. Tuto akci pořádáme již po několikáté a hlavním cílem je pobavit se a sejít se pohromadě," vysvětlil starosta Vilémovic František Kala. Pořadatelé připraví pro návštěvníky také doprovodný program a občerstvení.