Tradiční Veteran tour Macocha odstartovala v sobotu dopoledne z Blanska. Ještě předtím si diváci mohli prohlédnout pečlivě naleštěné stroje z dvacátých až sedmdesátých let na parkovišti za hotelem Dukla. Na trati čekaly posádky zkoušky orientace, rychlosti i přesného zastavení. „Trať jsme oproti minulému ročníku trochu změnili, o krásy Moravského krasu ale účastníci rozhodně nepřijdou,“ sdělila před startem ředitelka závodu Věra Řezníčková.

Celý víkend soutěžily v Šebetově automobily v jízdě do vrchu. Konal se tam amatérský závod Hobby Open Cup. Sobotní závod musel být krátce před druhou hodinou odpolední na několik desítek minut přerušen kvůli nehodě jednoho z jezdců. Nikdo nebyl zraněn, avšak havarovaný vůz blokoval závodní dráhu. Jízdy byly obnoveny po vyproštění a odtahu vozidla krátce před třetí hodinou. Po oba dva dny se soutěžilo v deseti kategoriích. Ty se dělily na sériově vyráběná auta podle obsahu motoru a na závodní speciály a formule. Závodu se mohli účastnit i místní motoristé.

O tom, jak Vikingové a Slované vyráběli své zbraně, oblečení a ozdoby, co jedli a kde spali, jak vypadaly bojové výpravy a výcvik zdatného bojovníka, se mohli o víkendu dozvědět návštěvníci středověké usedlosti Isarno v Letovicích. Konal se tam v pořadí už čtvrtý ročník festivalu středověké kultury Svatobor 2008. V sobotu ve čtyři hodiny mohli návštěvníci festivalu také shlédnout velkolepou historickou bitvu. „Účastní se jí několik desítek mužů v historických kostýmech, nebudou chybět ani dobové zbraně a ukázka taktiky,“ řekl před vypuknutím bojů jeden z pořadatelů akce Aleš Olesov. Temnou atmosféru bitvy pro několik stovek přihlížejících návštěvníků dokreslovala dobová hudba.

Těm, co dali přednost klidnější zábavě, přišel vhod sobotní koncert Ondřeje Havelky ve Velkých Opatovicích. Spolu se svými Melody Makers vystoupil s programem „Opět něco starého, avšak fungl nového“ na tradičním Jazzovém dýchánku. „Jsem ráda, že se tady taková akce pořádá, vystoupení jsem si užila,“ dodala po koncertu Hana Chaloupková. Spolu s ní si vystoupení vychutnaly desítky spokojených lidí.