V noci z pátku na sobotu rtuť teploměru na řadě míst Blanenska běžně klesala ke dvaceti stupňům Celsia pod nulou. „V noci byla minimální teplota mínus 19 stupňů, v sedm hodin ráno mínus 17,2 stupně,“ uvedl Karel Včelař, který ve Lhotě Rapotině provádí měření počasí pro Český hydrometeorolo­gický ústav.

Po páteční další náročné směně silničářů jsou všechny silnice na Blanensku s opatrností sjízdné. „V podstatě všechno jsme uklidili přes den. V noci už nesněžilo a protože nefoukal vítr, netvořily se ani žádné závěje,“ popsal Antonín Pospíšil z dispečinku blanenských silničářů. Silný mráz podle něj vytvořil na silnicích ze sněhu hrubou krystalickou strukturu, která neklouže. Přesto by řidiči měli zůstávat opatrní zejména v místech, kde se nepoužívá chemický posyp. „Přes den budeme hlavně přesypávat nebezpečné zatáčky a kopce právě v místech, kde se sype jen inertními materiály,“ doplnil Pospíšil.

Zdravotničtí záchranáři nezaznamenali přes noc ani ráno žádný mimořádný výjezd kvůli silnému mrazu a sněhu. „Nikdo neumrzl, nestala se ani žádná vážnější dopravní nehoda. Jen bylo potřeba odvézt pár opilců na záchytku,“ shrnul ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Milan Klusák. Klidnou službu měli na Blanensku i hasiči a policisté.