„Tématem letošního průvodu je, že řemeslo má zlaté dno. Já s manželkou jdeme za pekaře. Vyrobil jsem ze dřeva lehké přenosné stánky s pultíky a stříškami, které si připneme popruhem kolem krku. Manželka ráda peče, takže výběr řemesla byl u nás snadný,“ usmíval se jeden z členů ostatkového průvodu na Těchově Josef Kupčík.

Domácí koláčky, preclíky a další cukroví od jeho ženy mizely závratnou rychlostí. Kdo neměl chuť na sladké, mohl dostat slivovici.

V průvodu byl i dřevěný kůň na kolečkách s nápisem Po Moravském krasu jako za starých časů. Z legrace se na něj vyšvihla těchovská důchodkyně Jarmila Zavadilová. „Ať je nějaká legrace, ne? Masopust je jedna z mála tradic, která se na vesnicích udržela. Jsem ráda, že ji tady naši hasiči nenechají padnout. Přišla jsem se na chvíli podívat. Večer určitě vyrazím do kulturního domu na tradiční sousedské posezení s hudbou,“ řekla žena.

Ostatkový průvod mašíroval v sobotu odpoledne také v sousední Obůrce. A k vidění bylo nepřeberné množství masek. Od hippies, pionýrů, medvěda, přes kosmonauty nebo pochodující hrozny vína. Podobně jako v Těchově nemohl chybět harmonikář. Masopust v sobotu slavili na Blanensku ještě například v Okrouhlé nebo ve Křtinách.