Při koblihu a něčem ostřejším na zahřátí se budou v sobotu veselit v Blansku na Těchově. Jak uvedl Pavel Bezděk, starosta z pořádajícího hasičského sboru, sraz masek bude o půl jedné v pohostinství U Sluníček. „Večer pak v kulturním domě začne od devatenácti hodin sousedské posezení. Je připravena pestrá tombola, masopustní pohoštění a volba nejvtipnější masky z průvodu," nalákal Bezděk a doplnil, že o dobrou muziku se postará Ladislav Kunc.

Na dopolední i večerní program se mohou v sobotu těšit také lidé ve Žďáru. Nejprve v jedenáct hodin vyjde masopustní průvod a v devatenáct hodin se potom v dělnickém domu uskuteční pochovávání basy a závěrečná ostatková merenda. Hrát bude kapela Festa.

Velmi pestrý masopust připravili hasiči a zastupitelé v Okrouhlé. Jak přiblížil jeden z pořadatelů Petr Kužel, fašankový průvod vyjde v deset hodin od kulturního domu. „Za doprovodu muziky projdeme vesnicí a od patnácti hodin je pak v kulturním domě přichystáno posezení, při kterém si lidé mohou koupit zabijačkové speciality," sdělil Kužel.

Ten dodal, že tím ale okrouhlecké ostatky nekončí. „Zabijačkové pochoutky budou v prodeji v kulturním domě i v pondělí od deseti hodin. Od sedmnácti hodin potom začne hrát kapela a o půl osmé je na programu pochovávání basy. Celý večer ve dvacet hodin uzavře bohatá tombola."

Masopust není jen na vesnicích, ale i ve městech. V Adamově připravil Městský klub mládeže na pátek ostatkový průvod. „Masky se sejdou v patnáct hodin v našem klubu, o čtvrt hodiny později vyjde průvod a cíl bude na hřišti Jilemnického, kde budou připraveny soutěže," prozradila pracovnice klubu Vlasta Volgemutová.

Ta doplnila, že adamovský průvod určitě nepůjde přehlédnout. „Chodívá nás kolem stovky a míváme s sebou i muziku, loni například kytaru nebo vozembouch."

V Blansku se fašank bude připomínat v neděli v dřevěném kostelíku. „Po bohoslužbě, která začne v devět hodin, bude následovat farní zabíjačka," navnadil farář Církve československé husitské Martin Kopecký.

Masopusty na Blanensku

Adamov – 8.2. v 15 h

Blansko – Obůrka 9.2. ve 14 h

Blansko – Těchov 9.2. ve 12.30 h

Borotín 9.2. v 10 h

Cetkovice 9.2. v 10 h

Jedovnice 9.2. v 9 h

Kořenec 9.2. v 10 h

Lipůvka 9.2. v 10.30 h

Okrouhlá 9.2. v 10 h

Spešov 10.2. ve 13 h

Světlá 9.2. ve 13.30 h

Ráječko 9.2. v 10 h

Žďárná 9.2. v 9 h

Žďár 9.2. v 11 h