Dopravně bezpečnostní Leták, jak postupovat při zvládání dopravní nehody, přijde do schránek domácností blanenského okresu už do konce tohoto týdne.

„Dopravní situace na českých silnicích hlavně v období letních prázdnin, přináší řadu komplikací. Zejména mě znepokojuje, že při mnohých dopravních nehodách dochází ke zbytečným těžkým zraněním. Proto jsem se rozhodl leták mezi lidi rozeslat. Měl by působit jako prevence a zároveň poradit lidem, jak se zachovat, pokud už k vážné dopravní nehodě dojde,“ přiblížil Regec.

Leták, který popisuje, jak postupovat při dopravních nehodách, budou muset mít všichni řidiči od prvního ledna příštího roku ve svojí autolékarničce. „Rozesláním letáku, dřív než bude povinný, jsem trochu předběhl toto pravidlo. Jsem totiž přesvědčený, že tento stručný návod může skutečně při stresové situaci při dopravní nehodě lidem pomoci,“ vysvětlil Jozef Regec.

Od středy do pátku budou tyto dopravně bezpečnostní letáky docházet do schránek lidí na Blanensku i na Boskovicku. Pokud bude mít akce úspěch, hodlá ji její iniciátor rozšířit i v ostatních krajích.

„ Letáky dojdou ve středu z tisku, do pátku by je měla pošta roznést po celém blanenském okrese. Pokud letáky lidem pomůžou, nebráníme se tomu akci zopakovat i v ostatních částech České republiky,“ prozradil viceprezident Českého svazu cyklistiky.

Přestože letáky lidem poradí, jak postupovat při vážných zraněních vzniklých v důsledku dopravních nehod, jejich účel je především preventivní. „Lidé by si měli hlavně nyní v létě, kdy je zvýšený provoz, uvědomit, že musí být při řízení víc obezřetní. Silnice jsou v prázdninách plné cyklistů, motorkářů i lidí jezdících na dovolené. A někteří z nich se nechovají vždycky tak ohleduplně, jak by měli. A tím právě ohrožují i ostatní účastníky silničního provozu,“ doplnil Jozef Regec.