„Když to srovnám s běžnými dny, tak dnes od rána ošetřujeme o sto procent pacientů víc, než jindy. Jsou to v drtivé většině zranění po pádech, když šli lidé třeba do obchodu, do kostela nebo venčili psy. Nejčastěji se jedná o zlomeniny kotníků a stehenních kostí," řekl primář oddělení jednodenní péče v blanenské nemocnici Stanislav Krejsta.

Od ranních hodin jsou v terénu také silničáři a ve městech technické čety, které sypou chodníky a silnice. Podle webu Správy a údržby Jihomoravského kraje oblasti Blansko jsou rychlostní silnice v regionu mokré po chemickém posypu a sjízdné se zvýšenou opatrností. Stejně jsou na tom silnice první třídy. Nyní sypou silničáři silnice druhé a třetí třídy, které jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Mrznoucí déšť však stále nepřestává, motoristé musí být ve střehu. „Strašně to klouže. Jedu do Blanska, tak jsem zvědavý, jak dojedu," hlásil v neděli dopoledne Radim Baisa, když klouzal po jednom z chodníků v Adamově.

Policisté zatím dnes kvůli náledí nemuseli na Blanensku zasahovat u žádné dopravní nehody. „Zatím nemáme kvůli náledí hlášenu na Blanensku žádnou nehodu. Na sousedním Vyškovsku je to horší," uvedla krátce před nedělním polednem policejní mluvčí Alice Musilová.