Z nálezu měl velkou radost. „Jak ji Jiřík našel hlásil: Jé, to je ale kvásná bedlička. A hned s ní po lese poletoval jako s deštníkem,“ podělila se o nevšední houbařský zážitek čtenářka Deníku Rovnost a Jirkova babička Zdenka Raušová.

Speciál houby bannerZdroj: Deník/Jan LakomýObří houba byla podle ní vysoká dvaapadesát centimetrů a klobouk měl v průměru necelých pětatřicet. Skončil v trojobalu jako řízek na královské večeři. „Najedli jsme se z ní všichni. Jiříkovi smažená bedla obalená ve strouhance moc chutnala. Hned se ptal, kdy vyrazíme znovu na houby,“ řekla žena.

Vinnetou (Michal Bednář) při generální zkoušce divadelního představení Poklad na Stříbrném jezeře.
Vinnetou z Boskovic. Nejhorší zranění jsou z maličkostí, vypráví herec Bednář

Do lesa se společně vypravili v pátek odpoledne po deštích, které je navnadily vidinou houbařského úspěchu. „Zatím je to ale letos s houbami slabší. Našli jsme jen pár praváků, klouzky, několik menších bedel a pak tady tu výstavní, kterou jsme prostě museli vyfotit i s vnukem. Ve skutečnosti mi připadla větší, než ve finále na snímku,“ poznamenala Raušová.

S manželem léta jezdili na oblíbená místa poblíž Újezdu u Boskovic. Značnou část tamních lesů ale zničila kůrovcová kalamita. Proto nyní chodí na Blanensku jinam. „Nejraději máme asi křemenáče a smaženici. Tu jsme ještě letos neměli, tak doufáme, že houby ještě začnou pořádně růst,“ dodala houbařka.

Draci se vrátili na Křetínku! Lodě rozčeřily přehradu u Letovic po čtyřech letech.
VIDEO: Velký návrat dračích lodí, závodníci se u Letovic utkali na Křetínka cupu

Na Vyškovsku o houbařské úlovky není nouze, podívejte se:

A jaké houby rostou třeba na Břeclavsku? Zjistíte ZDE.

Na Znojemsku navíc rostou bělolanýže, které svou službu v kuchyni udělají také na výbornou. Věděli jste to? Více se dočtete ZDE.