„Jsou sjízdné všechny silnice. Na těch ošetřených inertním materiálem je ujetá vrstva sněhu krytá posypem, chemicky ošetřované úseky jsou vlhké, případně se zbytky sněhu. Nadále však samozřejmě platí, aby řidiči jezdili opatrně,“ uvedl Petr Odehnal z dispečinku blanenských silničářů.

I když přes den leželo místy více sněhu než bylo řidičům milé, nehlásili podle Odehnala silničářům žádnou kritickou situaci. „Odpoledne jsem jela z Velkých Opatovic na Borotín a sníh ze silnice nebyl vůbec shrnutý. Auto tancovalo po silnici, musela jsem jet velmi opatrně,“ uvedla řidička Lucie Dvořáčková.

Žádné drama se však na silnicích Blanenska v pátek nekonalo. „Za celý den jsme neměli hlášenou žádnou dopravní nehodu, která by souvisela se sněhem,“ sdělila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková. Večer pouze u Žernovníku uvízla mimo silnici sanitka zdravotnické záchranné služby. Vyprostit ji vyjeli hasiči z Blanska a z Brna.

Večer na Blanensku v podstatě přestalo sněžit, podle předpovědi meteorologů však bude značně mrznout. Řidiči by proto měli být nadále opatrní a lidé by neměli trávit venku zbytečně mnoho času, případně by se měli dostatečně obléct.