Podle vedoucího blanenského kina byla rekonstrukce baru nezbytná. „Byl už hodně technicky zastaralý a dávno nesplňoval nároky moderní doby," stručně poznamenal Pavel Langr.

Novou podobu interiéru kina má na starosti blanenská architektka Monika Sirná. „Při návrhu nového baru jsem se snažila vytvořit nadčasový, ale i moderní styl, který vyhoví požadavkům doby a zároveň naváže na historizující objekt samotného kina. Samotný bar vyřešíme s ohledem na moderní technologie, zbylý prostor kavárny včetně vybavení navrhnu z tradičních materiálů i tvarů," vylíčila krátce před zahájením prací.

Ty začaly na přelomu října a listopadu. „Trochu se protáhly. Zjistili jsme při nich totiž, že musíme opravit podlahu a natáhnout inženýrské sítě. Nakonec se ale všechno podařilo a bar vypadá přesně podle našich původních představ," ocenil Langr.

Předání stavby

Vedení Blanska za práce zaplatilo přibližně milion korun. „Ona drobná komplikace náklady zvýšila asi o padesát tisíc korun. Každopádně následující pondělí počítáme s předáním stavby a někdy v půlce prosince bar oficiálně otevřeme," uvedla Jaroslava Musilová z blanenského odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy.

Bar je pouze začátek reakce vedení kina na zvýšený zájem diváků. „Místo pro občerstvení bereme jako první fázi. Následovat bude výměna oken, dveří a příprava venkovní zahrádky. Vylepšení se dočká i posezení uvnitř budovy. Nevím sice, kdy se nám to podaří uskutečnit, ale ideální by bylo co nejdřív, když už jsme s vylepšeními začali," řekl Langr.

Zdárné dokončení první etapy udělalo radost také blanenskému starostovi Lubomíru Toufarovi. „Naše kino má velký potenciál, který dosud nevyužívalo naplno. Byl bych rád, kdyby se z něj stalo něco jako kulturní centrum města, kam budou lidé chodit rádi nejen kvůli filmům. Momentálně však nedokážu ani já říct, kdy budeme s úpravami pokračovat. Záleží na penězích," konstatoval Toufar.

Kino Blansko se navíc rozhodlo nabídnout zájemcům pronájem nebytových prostor v prvním patře budovy. „Kdysi tam sídlil klub Ulita a pak kanceláře. Podobné využití si představujeme i teď. Nepovolili bychom pouze hernu nebo restauraci, což je vzhledem k baru logické," je si vědomý Langr.

Prostory považuje za samostatnou jednotku, která s kinem nemusí mít nic společného. „Už se nám ozvali dva zájemci. Jestli s nimi najdeme společnou řeč, nastoupí na začátku příštího roku," dodal vedoucí kina.