U myšlenky nabídnout podobnou možnost lidem v Blansku stáli abstinující alkoholici Jirka a Tomáš. „Řekli jsme si, že to zkusíme na rok, i kdybychom se měli scházet sami dva. Ale díky zkušenostem z podobných skupin v Brně jsme věděli, že sezení opravdu fungují," shodují se muži.

Za organizátory se však nepovažují. „My pouze obstaráváme klíče od místnosti a dohlížíme na placení nájmu, na který se skládá celá skupina," vysvětlili při příležitosti prvního výročí.

Jejich činnost se od té doby rozšířila. „Začali jsme spolupracovat s blanenskou i boskovickou nemocnicí ohledně bezprostřední pomoci lidem, kteří mají problémy s alkoholem," naznačil Tomáš.

Jejich mítinky dosud navštívilo kolem padesáti lidí. „Momentálně se scházíme v počtu pěti až sedmi osob. Naše sezení se odehrávají v prostorách blanenské charity kousek od vlakové zastávky vždy v pátek od půl šesté odpoledne," přiblížil Tomáš.

Soukromí všech příchozích je zaručené. „Nemáme žádné vstupní poplatky nebo podmínky. Každý se může přijít pouze podívat. Jsme společenstvím abstinujících lidí, kterým při boji se závislostí pomáhá vzájemné sdílení zkušeností, síly a naděje. Jedinou podmínkou je touha přestat pít," dodal Tomáš.