Službu město spustilo před několika dny. „Platforma s názvem Mobilní rozhlas umožňuje rychle a efektivně informovat občany o všem důležitém, co se ve městě děje. Město může zprávy zasílat adresně přes e-mail či rychlou SMS zprávu na mobilní telefon,“ vysvětlila mluvčí blanenské radnice radnice Pavla Komárková.

Zájemci o využívání služby se mohou registrovat na webu blansko.mobilnirozhlas.cz nebo si stáhnout aplikaci do mobilního telefonu. Vyplnit formulář je také možné na podatelnách úřadu a v informační kanceláři Blanka.

Uživatelé pak budou dostávat zprávy o nejdůležitějších událostech města za uplynulý týden i přehled chystaných akcí. Radnice bude posílat také třeba upozornění na blížící se nebezpečí, čištění komunikací, odstávky, poruchy a výpadky energií. Oni sami pak mohou jednoduše poukázat na nepořádek ve městě či poškozený veřejný majetek přes aplikaci Zlepšeme Česko. Registrace i využívání mobilního rozhlasu je pro všechny zdarma.

„Pro město je Mobilní Rozhlas dalším nástrojem pro zlepšení komunikace s občany, umožní nám jim přímo do mailu či telefonu poslat upozornění například v případě nebezpečí či například odstávky elektřiny v konkrétní ulici, kde žijí. Občanům zase zjednoduší možnost hlášení závad nebo posílání návrhů na zlepšení života ve městě, my pak budeme mít rychleji možnost sjednat nápravu,“ podotkl blanenský starosta Jiří Crha.

Ne všichni jsou ale s mobilním rozhlasem v Blansku spokojení. Některým obyvatelům se zdá, že při registraci aplikace vyžaduje zbytečně příliš mnoho osobních údajů. „Pochopil bych, aby aplikace měla přístup k poloze či měla vaši přesnou adresu. Přeci jen, aby informovala o přesném dění v dané lokalitě. Ale proč chce jméno a příjmení, povolení pro foťák, úložiště či přesné datum narození,“ položil na sociální síti otázku například Lukáš Maňoušek.

Platformu Mobilní rozhlas využívají desítky měst a obcí po celé republice. V okrese Blansko se k němu připojily například Boskovice, Žďár nebo Bořitov.