A samozřejmě informuje o turisticky zajímavých lokalitách nejen ve městě, ale také v nedalekém Moravském krasu a okolí. „Informační kancelář nyní soutěží v anketě Oblíbené informační centrum roku. Cílem soutěže je připomenout významnou roli turistických informačních center v cestovním ruchu a ohodnotit ta infocentra, která se v každém kraji těší největší oblibě veřejnosti,“ uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Na internetu mohou lidé hlasovat do konce srpna. Ankety se účastní dalších deset kanceláří z Moravského krasu a okolí. V budoucnu se má Blanka přesunout do opravené budovy bývalé hasičky v blanenském podzámčí. Tam mají vzniknout také prostory pro kulturní akce.

Blanenští úředníci už vybrali firmu, která na přestavbu v blanenském podzámčí vypracuje projekt. Blanenští ji chtějí skloubit se stavbou nového schodiště k blanenskému zámku. To mají dělníci postavit na severní straně bývalé hasičky a propojí pěší zónu v Rožmitálově ulici s areálem zámku. „Konkrétní podoba nové budovy se bude řešit až v průběhu zpracování projektu pro stavební řízení. Bude se ale jednat o moderní stavbu s ustupujícím proskleným průčelím a krytou lodžií. Počítáme také s tím, že vznikne nový průchod mezi novými zámeckými schody a náměstíčkem u základní umělecké školy," upřesnila Zuzana Fialová z blanenského investičního odboru.

Přestavba má podle odhadů blanenské radnice vyjít přibližně na čtyřicet milionů korun. Zástupci města počítají s tím, že projekt pro územní a stavební řízení bude hotový do konce letošního roku. Příští rok na jaře pak vyberou stavební firmu.