Bez váhání zavolala manželka Petra tísňovou linku a operátorka Milada Kožíková okamžitě poskytla klíčové pokyny. „Musím říct, že toto jsou emočně velmi vypjaté okamžiky, ale my jsme profesionálové a musíme i v těchto situacích zachovat klid. Naopak, je na nás, abychom uklidnili volajícího. Poradila jsem, jak začít správně stlačovat hrudník,“ vzpomíná Kožíková.

S resuscitaci začala jako první Petra, brzy se k ní přidal i patnáctiletý syn Lukáš. Jeho třináctiletý bratr Tomáš zase poskytoval důležitou psychickou podporu. Tatínka oživovali až do příjezdu záchranky.

Poté co pomoc dorazila, pokračoval v záchraně profesionální tým. „Díky několika výbojům a lékům se zdravotníkům podařilo oběh obnovit," dodala Kožíková.

„Velkou zásluhu na záchraně pacienta má jeho rodina, protože prováděli masáž kvalitně, a tak jim patří obrovská pochvala. Tomáš byl zase obdivuhodný v tom, jak se snažil zachovat klid, přestože všichni museli mít obrovský strach. Pana Ondřeje jsme předali kolegům, kteří přiletěli vrtulníkem, ti jej již zajištěného transportovali k další péči do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ řekl lékař Jan Mičín, který byl se svou posádkou na místě.

O tři měsíce později se Ondřej a jeho rodina setkali se svými zachránci v brněnských Bohunicích. „Jsem moc šťastná, že máme doma tatínka zdravého a bez následků, děkuji záchranářům i zdravotníkům v nemocnici a jsem pyšná na naše kluky, jak tuto těžkou situaci zvládli,“ uzavřela příběh se šťastným koncem manželka Petra.