Školáci se však podle něj budou nejspíš nejvíc radovat z nových herních prvků v přírodním stylu. Například z nejrůznějších klád nebo lanové pyramidy. Podle zástupce ředitele školy Lubomíra Šína se díky úpravám zvýší i bezpečnost dětí. „Okolí školy nejenže prokoukne, ale dětem poskytne vyžití i po skončení vyučování. Nyní čekají na autobus na asfaltové cestě u školy. Po úpravách si budou moci na hřišti hrát a riziko nebezpečí se tím sníží," je rád Šín.

Do prázdnin

Úpravy přijdou zhruba na pět set padesát tisíc korun a obec již podala žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj. „Pokud uspějeme, do letních prázdnin může být všechno hotové," plánuje Rus.

Benešovskou základní školu již v minulosti zateplovali a měnili v ní okna. Loni se generální opravy dočkala i tělocvična v areálu školy. „Zvenku tak již budeme mít všechno hezké, ale do budoucna bude potřeba opravit i všech našich devět tříd, které již neodpovídají požadavkům moderní výuky. Musíme v nich vymalovat nebo vyměnit podlahy," vysvětlil Šín.

Benešovští také plánují opravit cestu od obecního úřadu po faru. „Tento asi osmisetmetrový úsek je tím nejhorším v obci, a zároveň posledním, který je potřeba spravit. Cesta je křivá a několikrát jsme ji museli zalepovat. Třeba když jsme opravovali kanalizaci nebo telefonické sítě. Lidé ji přitom hodně využívají, například když jdou do zdravotního střediska," popsal benešovský starosta. Oprava přijde na dva miliony korun.