Opravy se měly týkat průtahu obcí Benešov – Pavlov v úseku necelého kilometru a půl. „Do plánovaného termínu jsme nestihli vyřídit stavební povolení. Je zde hodně účastníků řízení a z majetkoprávních jednání vyplynula potřeba upravit stavební dokumentaci," odůvodnila zdržení Eva Zouharová z blanenské pobočky Správy a údržby silnic Jihomoravského kra­je.

Do práce se mají dělníci podle benešovského starosty pustit příští rok na jaře. „Začne se dělat v jarních měsících," poznamenal starosta Benešova Antonín Rus.

A nepůjde jen o nový povrch vozovky. „Budou se dělat i podkladní vrstvy, do hloubky kolem třiceti až čtyřiceti centimetrů, stejným způsobem jako před dvěma měsíci zkolaudované opravy extravilánů," doplnil Rus.

Osvětlené přechody

Před samotnou opravou silnice postaví dělníci ještě dešťovou kanalizaci, a to od křižovatky na Suchý po park u autobusové zastávky. „Tu už však bude platit obec podobně jako nový záliv u zastávky na Pavlově nebo přechody, které jsme dosud vůbec neměli. Těch bude celkem pět a budou osvětlené," doplnil Rus.

Jak moc investice zatíží obecní rozpočet, ukáže teprve výběrové řízení. Řádově Benešovští počítají zhruba se třemi miliony korun.

Práce na opravě průtahu obcí dopravu ve zmíněném úseku příliš nezkomplikují. S úplnou uzavírkou silničáři nepočítají. Průjezdnost obcí bude po dobu oprav s omezením zachována. Prozatím provoz v Benešově omezuje jen špatný stav silnice. „Ale jsem domluvený se silničáři v Boskovicích, že nám ještě před zimou spraví alespoň nejhorší výtluky," uzavřel benešovský starosta.

ANDREA ŠRÁMKOVÁ