Ulice začíná mostem přes řeku Svitavu a končí pod viaduktem u ředitelství ČKD. „Na této ulici bude i nové parkoviště, které právě dokončujeme, a upravené nábřeží. Adresy objektů, které se tam nacházejí, nahradíme postupně," vysvětlil místostarosta Blanska Jaromír Roučka.

Ulice je podle něj specifická tím, že ji rozděluje železniční trať. „Dvě sousedící ulice nesly název Nádraží a Nádražní, což bylo pro lidi matoucí. Možnou změnu jména zbylého úseku ulice Nádraží budeme řešit až poté, co budeme znát výslednou podobu propojení ulice Svitavská a Starého Blanska novým mostem. Ten povede přes řeku Svitavu a železniční trať. Technické řešení teprve hledáme," popsal Roučka.

Pojmenovat ulici po bývalém prezidentovi se Blanenští rozhodli na základě historické události. „Lokalita má s Edvardem Benešem spojitost. Krátce po válce projížděl vlakem Blanskem a na nádraží se zastavil. Událost také připomíná pamětní deska v nádražní budově," přiblížil blanenský místostarosta.

V lokalitě Zborovec, kde rostou nyní rodinné domy, vznikla zcela nová ulice, kterou pojmenovali Březinky. „V tomto případě jsme využili místního názvu blízkého hřebene Na Březinkách, který leží mezi Blanskem a Horní Lhotou. Kromě toho se polní trať, která se nachází poblíž, původně jmenovala Březinky," dodal Roučka.