Výstavba kanalizace přímo závisí na domluvě se zástupci Jihomoravského kraje a Správy a údržby silnic. „Nemůžeme si totiž dovolit začít pracovat na kanalizaci dřív, než u nás opraví cestu třetí třídy. O těchto zásazích se na kraji hovoří už několik let, ale bez výsledku. Zaměřují se totiž spíš na větší projekty," je přesvědčený starosta Bedřichova František Všianský.

Začít dřív je podle něj hloupost. „Stávající kanalizace už nám slouží od šedesátých let minulého století. Zatím funguje, ale kdykoli se může porouchat. A my samozřejmě nechceme riskovat, že bychom nakonec museli rozkopat novou cestu. Slyšel jsem, že letos má Jihomoravský kraj nějaké peníze uvolnit, ale kdy a kam není jisté," uvedl Všianský.

Cesta je podle něj v katastrofálním stavu a nový povrch potřebuje. „Je to dlouhodobá záležitost. Silničářům nezbývá než největší díry vždycky jen zalátat, ale o tom to není. Jsme s nimi domluvení tak, že náklady ve výši sedmi milionů korun uhradí oni," naznačil starosta.

Zato opravu kanalizace, která bude stát víc než tři a půl milionu korun, musí Bedřichovští zaplatit sami. „Vzhledem k tomu, že náš roční rozpočet činí asi dva miliony korun, musíme si vzít úvěr. Abychom na něj dosáhli, potřebujeme mít vlastní úspory. Ty shromažďujeme. Na jiné akce proto moc peněz nezbývá. A když, tak se neobejdeme bez různých dotací," dodal Všianský.