Ještě před tím než začali lékaři boskovické nemocnice dítě operovat, začaly komplikace. „Po podání narkózy začalo dítěti selhávat srdce. Ještě nevíme, co mohlo jeho stav způsobit,“ uvedl jednatel Nemocnice Boskovice Jaroslav Černý. Podle něj postupovali zdravotníci obvyklým způsobem. „Lékaři jednali jako u každé podobné operace. Bohužel se ale stalo něco, co nikdo z lékařů nemohl předvídat. Obzvlášť u tak banálního zákroku, jakým byl tento,“ dodal Černý. Lékaři proto dítě stabilizovali. Vrtulník jej pak převezl do Dětské nemocnice v Brně, kde zemřelo. „Dítě bylo převezeno do naší nemocnice ve stavu, který byl neslučitelný se životem. Problém tedy nenastal u nás, nemohli jsme jej zachránit,“ uvedla tisková mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová s tím, že podrobnější informace nemůže bez souhlasu rodičů poskytovat.

Jako o tragédii hovoří o události lidé z obce, ze které chlapec pocházel. „Minulý týden v sobotu měl chlapeček pohřeb. Událost je neštěstí pro rodinu i celou obec. Chlapce jsme znali, zrovna měl jít do školky a už se nevrátil z nemocnice, je to hrozné. Lidé říkali, že měl alergii, jinak byl úplně zdravý,“ řekl starosta obce Jaroslav Zhoř.

V současné době se tedy zjišťují příčiny tragédie. Lékaři je budou vědět přibližně do týdne. „V prvotním šetření jsme žádná pochybení doktorů nezjistili. Víc ukáže až pitva. Musíme zjistit, co proběhlo v těle dítěte, že to vedlo až k fatálnímu konci,“ dodal Černý.

Z celé události viní rodiče nemocnici, podali na ni proto trestní oznámení. „Všichni jsme si vědomi, že rodiče prodělali velký šok. Až budeme vědět víc, vše s nimi projednáme,“ podotkl jednatel nemocnice. Rodina zemřelého chlapce se k celé záležitosti odmítla vyjádřit.

Tisková mluvčí blanenské policie Iva Šebková potvrdila, že policisté se případem zabývají. „Věc šetří služba kriminální policie a vyšetřování. Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilého, však nemůžeme poskytovat žádné informace,“ sdělila Šebková.