Příchozí se můžou těšit na pestrou nabídku volnočasových aktivit pro děti a mládež. Program pak doplní koncerty i tradiční noční hra. „Cílem BambiFESTU je ukázat dětem, jaké mají ve svém okolí možnosti zábavy, využití volného času a rozvoje. Jednotlivé aktivity si mohou rovnou i vyzkoušet. Letos je čekají třeba ukázky baseballových dovedností, interaktivní stánky, bitva v indiánském stylu či lekce základů juda. Zatím máme přihlášeno třiadvacet organizací," řekl koordinátor akce Miroslav Martinek za pořádající skautské středisko Světla.

Myšlenkou, termínem a částečně i názvem naváže akce podle něj na Bambiriádu, kterou šestnáct let pořádala Česká rada dětí a mládeže. „Původní projekt doplníme o několik novinek. Jednou z nich je večerní festival pro starší mládež. Akce bude stále zdarma," doplnil Martinek.

Na Bambiriádě v posledních dvou letech vystoupilo hned několik kapel z Blanska a okolí. Letos pro ně organizátoři vyčlení speciální program. „V pátek uděláme malý festival. Na něj chceme nalákat hlavně středoškoláky a mládež. V současnosti také hledáme zájemce, kteří by na BambiFESTu rádi vystoupili. Chceme dát možnost začínajícím hudebníkům zahrát si pro větší publikum a vyzkoušet si, jaké to je hrát na nějaké akci s technickým zázemím," uvedl stage manažer Vít Pořízek.

Loni přišlo na Bambiriádu téměř dva tisíce lidí a představilo se na ní osmadvacet regionálních organizací pro děti a mládež.