Organizace se ujalo blanenské skautské středisko Světla. „Chtěli jsme, aby prezentace volnočasových aktivit z Blanska nezmizela. Proto jsme se rozhodli založit vlastní akci BambiFEST. Myšlenkou, termínem a částečně i názvem naváže na Bambiriádu. Přidáme několik vylepšení a přibude večerní festival pro starší mládež," přiblížil koordinátor akce Miroslav Martinek. BambiFEST se v blanenském zámeckém parku uskuteční ve dnech dvaadvacátého a třiadvacátého května. Vstup bude zdarma.

Cílem BambiFESTu je ukázat dětem, jaké mají ve svém městě možnosti zábavy, využití volného času a rozvoje. Aktivity si mohou navíc rovnou i vyzkoušet. Program doplní koncerty a tradiční noční hra. Svou nabídku mohou dětem a mládeži představit všechna sdružení, organizace, spolky i kluby z Blanska a okolí. Kdo se chce zapojit, má se organizátorům ozvat do patnáctého března.

Bambiriádu šestnáct let pořádala Česká rada dětí a mládeže. „Letos projekt přerušila, protože podle sledování organizátorů za roky významně degradoval. To se netýkalo všech míst, například Blansko patřilo mezi nejlepší v projektu. Bohužel i přesto rada akci pozastavila a neumožnila nadále užívat značku Bambiriáda," vysvětlil Martinek.