Mrazivé dobrodružství zažili cestující včera na autobusovém nádraží v Blansku. Náhodný chodec totiž uviděl v odpadkovém koši na jedné ze zastávek podezřelý balíček. Bomba v něm ale nakonec nebyla.
Kolem poledne se včera blanenskými ulicemi ozývala hasičská siréna. Červenobílý zásahový vůz dorazil ke zdejšímu autobusovému nádraží. Překvapení pasažéři čekající na zastávkách sledovali, jak hasiči zajišťují prostor.
„K odpadkovému koši, ve kterém byl balíček nalezen, jsme zamezili vstup. Měřili jsme tam i radioaktivitu,“ řekl velitel zásahu blanenských hasičů. Nechtěl však zveřejnit své jméno. Přesto přiznal, že už dlouho k podobnému případu hasičská jednotka v Blansku nevyjížděla.
To potvrdil i mluvčí blanenské policie Miroslav Kovařík. A jak to všechno začalo? „Kolem dvanácté hodiny včera volal muž, který viděl v koši krabičku zabalenou do novin,“ sdělil Kovařík. Na místo tedy byli ihned vysláni hasiči i policisté.
Paniku z povzdálí sledovali také dispečeři, kteří na nádraží pracují. „Hasiči uzavřeli prostor a policisté odnesli podezřelý balíček k řece, kde jej prozkoumali,“ popsal, co s kolegy vypozoroval, František Ťažký z dispečingu.
Blansko vyděsily odpadky

Podle mluvčího policistů se z bomby vyklubala krabička s odpadky. „Do odpadkového koše odpadky patří! Kdybychom vyjížděli ke každé krabici v koši, jak by to vypadalo?“ okomentoval směšný nález Kovařík. Cestující zásah hasičů nijak nepocítili ani ve zpožděních, ani ve zmatku. „Všechny autobusy jezdily dál a na čas. Jen z jiných stanovišť,“ upřesnil dispečer František Ťažký. Přihlížející lidé přiznávali, že měli strach, co nakonec v balíčku bude a zda to neohrozí jejich zdraví nebo dokonce život. „Rozhodně jsme se nenudili, ale měla jsem strach, co z toho bude,“ svěřila se se svými pocity Marie Konečná, která zásahu hasičů i policistů přihlížela. Když zásahové vozy asi po půl hodině opustily blanenské nádraží, oddechla si úlevou.