Činže podle Baláka roste průběžně. „Rozhodně se ale nejedná o nijak závratné sumy. Když jsem se dozvěděl o tom, že se mají nájmy opět zvyšovat, počítal jsem spíše s vyšší částkou. Čekal jsem, že se nájemné zvýší mnohem víc,“ uvedl nájemník.

V současné době platí Vít Balák za městský jednopokojový byt tři tisíce sto třicet korun. Když se do něj v roce 2005 stěhoval, musel každý měsíc městu platit dva tisíce sedm set sedmdesát šest korun.

„Naposledy zvyšovali nájem k prvnímu červenci letošního roku, a to asi o padesát až sto korun. Konečná částka se zastavila na hranici téměř tři tisíce dvě stě korun. K nájmu platím ještě inkaso, i tak mi ale současná situace vyhovuje,“ dodal mladík.

Podle Baláka má bydlení v bytech s regulovaným nájemným více pozitiv. „Rozhodně to má své výhody, nijak si nestěžuji. Pokud se nájmy nebudou nějak dramaticky zvyšovat nebo nebudu potřebovat více místa pro rodinu, tak bych zde rozhodně bydlel i nadále. Určitě se to nedá srovnat s běžnými byty, které mají soukromí vlastníci. Ti často cenu zbytečně předraží, a to nejde nijak pohlídat,“ doplnil.