Jedná se o jednu z etap rozsáhlé rekonstrukce silnice Jedovnice – Křtiny – Březina, která je v této části Blanenska klíčovou cestou do krajského Brna. Zmíněná část má být hotová příští rok v dubnu. Přijde na zhruba třicet milionů korun. „Kruhový objezd na okraji Jedovnic už byl dlouhou dobu v hrozném stavu. Samá díra. Po zimě se tam nedalo pomalu projet a člověk musel jet krokem. Nelíbilo se mi také, jak kruháč vypadal. Bylo to provizorní řešení. Snad se na tomto místě postaví něco, co bude alespoň trošku vypadat a vydrží,“ řekl v pondělí Deníku na místě jeden z místních Josef Nezval.

O tom, že kruhový objezd je v této části městyse na místě, je přesvědčený další z místních řidičů Jan Zedek. „Předtím tu bývaly na původní křižovatce docela často nehody. Za mě je kruhový objezd bezpečnější řešení. Konečně se už opraví. Z rozbitého asfaltu lezly kostky,“ poznamenal muž.

Následky dopravní nehody osobního auta a motocyklu u Černé Hory.
Auto v Černé Hoře srazilo motorkáře, skončil v nemocnici i se spolujezdkyní

Nový rondel vznikne v místech, kde se v Jedovnicích potkávají Palackého a Brněnská ulice. Je na krajské silnici. Podle krajské mluvčí Aleny Knotkové je součástí prací také oprava zhruba tři sta metrů dlouhého úseku silnice ve směru na Křtiny. A kus nájezdu ve směru od Blanska. „Počítáme is novými chodníky, kanalizací a veřejným osvětlením,“ upřesnila rozsah úprav Knotková.

Silničáři počítají po zahájení prací v tomto úseku se zhruba dvouměsíční uzavírkou silnice číslo II/373. „Dále až do konce stavby by se mělo jednat pouze o lokální omezení průjezdu,“ informovala krajská mluvčí.

Český národ reaguje na zdražování a prudký nárůst cen za energie obvyklým způsobem. Jejich hlavní zbraní je vtip. Humorné příspěvky a různé koláže v posledních dnech doslova zaplavily sociální sítě.
Špatná zpráva: Mrazíka už na Vánoce v TV neuvidíme. Jihomoravané se baví

Letos silničáři už opravili úsek od křtinského koupaliště směrem k Březině. Zatím je hotovo po křižovatku na Bukovinu. A opravy zbylé části mezi Jedovnicemi a Křtinami? Na několikakilometrovém úseku je vozovka rozbitá a zaflikovaná. Termín rekonstrukce je ale zatím nejasný, protože podle krajských úředníků není zatím papírově vyřešená. Váznou výkupy potřebných pozemků. „S majiteli pozemků jednáme. Je to ale složité. Letos by se měla opravit alespoň část rozbité silnice přímo ve Křtinách. Silničáři nám slíbili, že nechají vyfrézovat a položit nový povrch od křižovatky na Bukovinu směrem k náměstí po odbočku na Adamov. V závěru tohoto týdne se mají otevírat obálky a následně vybírat stavební firma. Oprava začne snad v říjnu,“ uvedl Křtinský starosta František Novotný.