Přístupová cesta vedoucí přes staré Blansko v těchto dnech prochází opravami. Blanenští radní na opravy uvolnili z městské pokladny přes šest set tisíc korun.
Do oblíbené chatové oblasti se dá dostat i přes most u Klamovy huti. Podle jeho majitele je nutné provést opravy i tam. Blanenští radní však odmítli chátrající most spravit. „Most přes řeku Svitavu není v majetku města. V minulosti jsme jednali s vlastníkem, který chtěl, abychom most na vlastní náklady spravili,“ sdělil místostarosta Blanska Jindřich Král, podle kterého by úpravy mostu vyšly na několik milionů korun.

Nejde jen o opravu mostu, ale i o zpevnění koryta řeky Svitavy. „Městské peníze nemohou hradit opravy soukromého majetku. Pak by se na nás mohl obrátit kdokoliv a chtít po nás, abychom mu spravili kdejakou lávku,“ podotkl Král a připomněl, že peníze z městské pokladny zaplatily v minulosti už výdřev mostku u Klamovy huti.

Radní se proto po dohodě s chataři z Bačiny rozhodli pro opravu cesty přes staré Blansko. „Na Bačině budou mít nyní nadstandardní přístup oproti ostatním chatovým oblastem,“ dodala starostka Jaroslava Králová.

V budoucnu se radní chystají opravit i cestu vedoucí k chatám nad Blanskem blízko hotelu Panorama. O asfaltové silnice v ráji zahrádkářů podle starostky ale určitě nepůjde.