Na autovraky v ulicích strážníky v mnoha případech upozorní přímo obyvatelé Blanska. „Obyvatelé se často obracejí na strážníky městské policie s oznámením ve věci parkování vozidel, která jsou na první pohled v zanedbaném stavu, jsou poškozena v důsledku dopravní nehody nebo jsou na hranici životnosti vzhledem ke svému stáří. Strážníci provádí kontroly také sami při obchůzkové činnosti," uvedl zástupce ředitele Městské policie Blansko Stanislav Sotolář.

Rozeznávat přítom musí dvě kategorie vozidel – autovraky a vozidla bez technické prohlídky. Při pokusu o odstranění se používá také rozdílná procedura. Vše navíc trvá několik měsíců a až v poslední fázi vozidlo při nezájmu jeho majitele končí odtahem a následnou ekologickou likvidací i zánikem vozidla v registru silničních vozidel.

Boskovice opraví byty v Domě s pečovatelskou službou. Město získalo dotaci
Boskovice opraví byty v Domě s pečovatelskou službou. Město získalo dotaci

VRAK: je silniční vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla. Vrakem je také takové vozidlo, které není možné identifikovat prostřednictvím identifikačního čísla vozidla umístěného na karoserii nebo rámu vozidla, za čelním sklem nebo na výrobním štítku

SILNIČNÍ VOZIDLO BEZ TECHNICKÉ PROHLÍDKY: může být v dobrém technickém stavu, ten ale není potvrzený pomocí pravidelné technické prohlídky a od termínu provedení této prohlídky uplynulo už více než 6 měsíců. Nebo o takové vozidlo, u kterého byla během technické pohlídky zjištěna technická nezpůsobilost.

Autovraky v ulicích Blanska. Strážnici situaci řeší, nejde to ale vždy rychleAutovraky v ulicích Blanska. Strážnici situaci řeší, nejde to ale vždy rychleZdroj: Městská policie Blansko