Podle Květoslava Havlíka ze společnosti Kordis, která zajišťuje dopravu v Jihomoravském kraji, se změna týká spojů číslo 256 a 301. „Dvě stě padesát šestka míří z Olešnice do Boskovic. Tři sta jednička zase z Brna do Bystré. Oba tyto spoje projíždějí Kunštátem,“ začal Havlík s tím, že právě u Kunštátu změny nastanou. Výluka potrvá od úterý do desátého října.

„Spoje, které obsluhují Makov, povedeme závlekem z Rozseče nad Kunštátem. Zastávku Kunštát, Sychotín tak přesuneme na hlavní silnici,“ nastínil Havlík a zdůraznil, že na další zastávku u sychotínské Grafitárny po celou dobu oprav autobusy nepřijedou vůbec.

Autobusy linek 256 a 301 zastaví navíc v Makově u hájenky. Kvůli výluce dělníci zpevnili v obci točnu, aby ji mohly autobusy využít. Změněné jízdní řády najdou zájemci na internetových stránkách Kordisu, přesněji na odkaze http://www.idsjmk.cz.

Změny se dotknou cestujících kvůli stavbě kanalizace v Sychotíně. Tím v současnosti prochází pouze hlavní přivaděč na čistírnu odpadních vod. Kanalizace chybí i v dalších částech Kunštátu. Třeba v ulicích Za Lidokovem, Pod Hlubnou či V Lávkách. Tam vznikne oddílná splašková kanalizace. Kromě stok a odlehčovacích komor se chtějí Kunštátští vrhnout i na čistírnu odpadních vod.