ČTĚTE TAKÉ: Do Blanska a zpět musí chodit pěšky

„Na základě připomínek cestujících a také abychom zlepšili návaznost městské dopravy na regionální linky a vlakové spoje, jsme sestavili návrh úprav. Ten jsem předložili městu Blansku a po projednání může během příštího roku začít platit nový jízdní řád,“ uvedl Jiří Horský, vedoucí dopravního odboru společnosti Kordis, která v Jihomoravském kraji zajišťuje integrovaný dopravní systém.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Na spoje čekají i dvě hodiny

V návrhu se počítá například s tím, že budou častěji jezdit autobusy od autobusového nádraží ve směru do centra a k Metře – zhruba každých třicet minut. Četnější spojení by mělo být také z nádraží ve směru sídliště Sever i Zborovce či Češkovic s centrem Blanska. Právě někteří lidé z Češkovic si opakovaně stěžovali, že autobusy do této části města téměř nejezdí. Na pravidelné spojení s centrem města po celý den, nejen během dopravní špičky, se mohou těšit i lidé v Klepačově.

„Návrh změn nyní posuzují naši odborníci na dopravu. Pak se jím bude zabývat rada města,“ uvedl místostarosta Blanska Jindřich Král s tím, že nový jízdní řád by mohl začít platit nejspíš v polovině příštího roku.