Tedy měli by jezdit, autobus však často mívá zpoždění. Pohár trpělivosti některým cestujícím dokonce přetekl natolik, že si stěžovali i společnosti Kordis, která v Jihomoravském kraji zajišťuje integrovanou dopravu. Od ní přišla jasná odpověď: O problému víme, řešení ale zatím nemáme.

Za zpoždění autobusu z Černé Hory může opožďování předchozího ranního spoje na stejné lince. „Zjistili jsme, že zpoždění autobus nabírá už o hodinu dříve v Kuřimi,” uvedl příčinu Antonín Chudiak z Kordisu.

Kritizovaný autobus totiž vyjíždí ve čtvrt na sedm ráno z Kuřimi, přes Černou Horu míří do Boskovic a odtud se osm minut před sedmou vrací do Černé Hory. Tam má přijet právě ve čtvrt na osm a otočit se zase zpět do Boskovic. „Po šesté hodině ranní je však u výjezdu z Kuřimi na státní silnici z Brna do Svitav hustý provoz kvůli končící noční směně společnosti Tyco electronics. Autobus popojíždí i v kolonách u kruhového objezdu na Lipůvce,“ vysvětlil Chudiak.

Přestože koordinátoři našli příčinu zpoždění, Černohorské v nejbližší době ani tak nepotěší. Odjezd autobusu z Kuřimi na dřívější dobu posunout nelze právě kvůli lidem, kteří v šest končí noční směnu a vracejí se domů také zmíněnou kritickou linkou. „Naopak na nás tlačí, abychom autobus posunuli na později a oni jej při odchodu z práce lépe stíhali,“ dodal Chudiak.