V horkém počasí lákají městská koupaliště k vodě stovky lidí. Blanenský aquapark nevábí jen čistou vodou, ale také početnými atrakcemi. Vstupné, i když snížené, musejí návštěvníci zaplatit i krátce před osmou hodinou večerní, kdy končí provozní doba areálu. O to větší překvapení však čeká na ty, kteří by si za zaplacené vstupné chtěli užívat vodních atrakcí až do konce provozu.

Některým se předčasné zavírání atrakcí nelíbí. „Pokud mají otevřeno do osmi, tak by měly i atrakce do té doby fungovat,“ postěžoval si Stanislav Zítka. Na koupaliště si údajně zajde jen párkrát do roka. Minulý týden se ale nestačil divit. „Přišel jsem tam ve čtvrt na osm. Koupil jsem si vstupenku a šel se převléct. Před půl osmou zavřeli veškerá občerstvení, takže jsem si nemohl koupit nic na pití ani na jídlo. Šel jsem tedy do bazénu a chvíli na to přestala fungovat skluzavka a veškeré podobné atrakce,“ popsal Zítka. Místo dovádění na skluzavce si přečetl nápis „vstup zakázán“.

Uklízečka v pánských sprchách

Zklamání ze zavřené skluzavky ještě umocnil nepříjemný zážitek ze sprchy a převlékáren. „Chtěl jsem se převléknout a osprchovat, ale běhala tam uklízečka s koštětem a umývala zem. Všechny dveře měla otevřené. Bylo mi to trochu nepříjemné. Nejsem žádný exhibicionista,“ do­dal.

Zřizovatelem aquaparku je město Blansko. Žádné stížnosti na provoz atrakcí ale na radnici nedostali. „Dost mě to překvapuje, tohle je pro mě naprostá novinka. Atrakce na koupališti by měly být otevřeny až do konce provozní doby. Pokud to tak není, okamžitě sjednáme nápravu, aby se to už neopakovalo,“ přislíbil blanenský místostarosta Jindřich Král. Provozní dobu koupaliště si podle jeho slov určuje provozovatel objektu, kterým jsou Služby Blansko.

Vedoucí provozu: do osmi musí návštěvníci opustit areál

Zavírání skluzavek, tobogánu a ostatních vodních radovánek před koncem provozu je na koupališti běžnou praxí. „Aby návštěvníci do osmi stihli opustit areál, vypínáme atrakce vždy patnáct minut před koncem provozu. Stejně tak občerstvení zavírá o čtvrt hodiny dříve,“ vysvětlil vedoucí provozu Pavel Ševčík.

Ceduli s upozorněním na předčasné uzavření atrakcí ale návštěvníci při vstupu na koupaliště nenajdou. A když ještě i půl hodinu před zavřením musejí zaplatit vstupné, chtějí si v aquaparku vychutnat nejen plavání v bazénu. Vedoucí provozu se hájí tím, že snížené vstupné je zamýšleno především na plavání v bazénu. „Na informačním panelu u vstupu je napsáno večerní plavání od šesté hodiny. Návštěvníci tak prakticky můžou plavat až do osmé hodiny,“ uvedl Ševčík.

HANA KUBEŠOVÁ