Lom Arnoštov na okraji Blanska hostil nejeden festival nebo koncert pod širým nebem. Jeho majitel ho k hudebním produkcím pronajímal pět let. Loni však lom prodal. Pořadatelé koncertů si tak v Blansku musejí najít jiné prostory. Jedním z nich by mohl být stadion bassebalistů Strawberry Field. Na jahodovém poli v červnu zahraje skupina Čechomor.

„Celých pět let jsem čekal, jestli se akce rozjedou, ale ukázalo se, že to byla planá naděje,“ řekl bývalý majitel lomu Arnoštov Pavel Nedoma.

O koncerty v Arnoštově nebyl podle jeho slov ze strany hudebních fanoušků zájem. Velkým protivníkem bylo například počasí. „Když pršelo, tak na koncerty nikdo nepřišel, ale kapely musel stejně někdo zaplatit,“ řekl Nedoma a dodal, že nový majitel o hudebních akcích v lomu neuvažuje.

Na arnoštovském pódiu mezi skalami zapustily v minulosti kořeny dva hudební festivaly. Blanenský Revival Fest a Rock Fest. Pořadatelé je museli přesunout jinam. Třetí ročník Blanenského Revival Festu navštíví lidé první sobotu v květnu v blanenském Dělnickém domě.

„První a druhý ročník jsme udělali v lomu a bylo to tam skvělé,“ přiblížil jeden ze spoluzakladatelů festivalu Rostislav Boček s tím, že letos pořadatelé volili z několika náhradních prostor. Nakonec vybrali Dělnický dům. „Založili jsme Blanenský Revival Fest, a proto chceme, aby tady zůstal,“ dodal Boček.

Přesunem do sálu kulturního domu však podle některých utrpí atmosféra festivalu. „Myslím si, že v Dělnickém domě budou určitě přísnější pravidla. Po skončení akce se sál vyklidí a nebude tam žádný večírek,“ myslí si fanoušek rockové muziky David Kratochvil z Blanska.

Lepší kulisy by mohly mít hudební akce na baseballovém hřišti oddílu Olympia Blansko. To chce vedení klubu pronajmout pořadatelům, kteří počítají v červnu s vystoupením známé kapely Čechomor. O hřiště a zázemí se baseballisté nebojí. „Pojistili jsme se smlouvou, kde se obě strany domluvily na tom, v jakém stavu hřiště pořadatelé koncertu vrátí,“ vysvětlil místopředseda klubového výboru Olympie Blansko Pavel Podbradský. Podle něj pronájem hrací plochy pomůže baseballistům při hrazení nákladů na provoz klubu.

Zda na Strawberry Field vystoupí kromě Čechomoru v budoucnu ještě nějaká jiná hudební skupina, ukáže první zatěžkávací zkouška. Tou bude zmíněný červnový koncert. „Jde o první spolupráci s pořadateli koncertu, na které zjistíme, jestli v této aktivitě budeme pokračovat,“ dodal Podbradský s tím, že v blízkosti baseballového hřiště nejsou žádná trvale obydlená místa a koncert by tedy neměl lidi v okolí rušit.